Srpen 2010

Podivný poutník (část šestá)

31. srpna 2010 v 20:35 | kaciikkk |  Povídky
Kate

           Kate se proplétala změtí chodeb, ve kterých byla poprvé v životě. Nikdo tu nebyl. Nejspíš byla v nějakém opuštěném křídle. ,,Promiňte, hledáte tu něco?" ,,Já? Ano. Hledám Jacka." ,,Ano, jistě. Vy budete určitě Kate." ,,Ano, to jsem." Doktor popošel ke Kate blíže a podal ji ruku. ,,Já jsem Patrick. Doktor." ,,Ano. To jsem si všimla." ,,Jack leží na trojce." ,,Děkuji. Kterým směrem to je?" ,,Půjdete tady touhle chodbou doprava. Tam budou pokoje s čísly. Potom už to najdete." ,,Mnohokrát děkuji, Patricku. A Těšilo mě." ,,Mě taky, Kate. Zatím nashle." ,,Nashle."
           Kate se rozběhla chodbou vpravo. Byla už u dveří číslo deset. Běžela dál. Dveře číslo tři. Vydýchala se a zaklepala na dveře. Nic se neozvalo. Váhavě vešla do dveří. Jack ležel v posteli a asi i spal. Kate přešla pokoj a posadila se na židli vedle lůžka. ,,Jacku?" zašeptala. Jack se zavrtěl a pomalu začal otevírat oči.  ,,Kate? Proč jsi přišla tak pozdě?" ,,Nezlob se, že tě budím. Měla jsem ještě nějakou práci." ,,Naopak, jsem rád, že jsi přišla." ,,Jak ti je?" ,,Fajn. Docela mě bolí hlava, ale to nic není." ,,Zítra mě máš vzít prý na střelnici." ,,Vážně?" ,,Tedy, pokus se na to budeš cítit" ,,Samozřejmě, že ano. A ty už musíš jít?" ,,Musím jet domů." ,,Sama?" Jack se začal zvedat z postele. ,,Jacku! No tak. Lehni si!" Kate ho chytla kolem ramen a Jack, i když neochotně si znovu lehl. ,,Co si to vůbec Terrance o sobě myslí? Nechá tě klidně jít samotnou?" ,,Jacku! Já nejdu sama. Jde se mnou Peter." ,,Peter?" ,,Jo, Peter. Přespí u nás a druhý den se zase vrátím." ,,Peter u vás přespí? To snad ne!" ,,Jacku! Co to do tebe sakra vjelo?!" ,,Ale to nic, Kate. Kdyby byl Peter...Kdyby se něco dělo, dej mi ihned vědět, rozumíš?" ,,Nemusíš se o mě bát, Jacku. To bude v pohodě. Věř mi." ,,Tobě věřím, ale Peterovi ne." ,,Neboj. Zítra jsem tu jako na koni." ,,Budu se těšit." ,,Já taky. Hezky se vyspi, Jacku." Kate se zvedla ze židle a zamířila ke dveřím. ,,To je všechno? Hezky se vyspi?" ,,Fajn." Kate se vrátila k Jackovi zpátky a políbila ho na ústa." Poté se odvrátila a znovu zamířila ke dveřím. ,,Jak už jsem řekla. Hezky se vyspi." ,,Po tomhle neusnu ani za nic!" Kate se usmála. ,,Ahoj, Jacku." Zavřela za sebou dveře.

Strážci času - Klíč

27. srpna 2010 v 7:55 | kaciikkk |  Knihy
Autor: Marianne Curley
Poklidné dny na zemi jsou sečteny. Lathenie - vládkyně Řádu chaosu - získává stále větší kontrolu nad silami podsvětí. Blíží se poslední rozhodující bitva. Klíč rozhodne. Pokladnice zbraní, jejichž ničivá síla nahání děs všem Vyvoleným, se Lathenii nesmí dostat do rukou. Je ukryt kdesi v hloubi tajemné Atlantidy! Tváří v tvář blížící se katastrofě čelí Strážci času nejen úkladným nestvůrám, ale také vlastním pochybnostem a hrozícímu rozvratu.
3. díl

Jinak, tento díl skončí velice smutně. Kdyby měl někdo zájem o pokračování, najdete ho TADY :)

Strážci času - Temnota

27. srpna 2010 v 7:52 | kaciikkk |  Knihy
Autor: Marianne Curely
V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí.
Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie.
2. díl
Strážci času - Vyvolený

27. srpna 2010 v 7:48 | kaciikkk |  Knihy

Autor: Marianne Curley
Kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízí vše, co očekáváme od napínavého románu: mladé sympatické hrdiny (Ethan a jeho kamarádka Isabela), zápletku (zápas mezi Strážci času a Řádem chaosu) i záhadu (identita Ethanových spolubojovníků, strážců času, zůstává jemu i nám skryta). Smyslu celého příběhu se čtenář dopátrává postupně, o to více je však vtažen do dramaticky se odvíjejícího děje, od nějž se jen stěží dokáže odtrhnout.
1. díl