Podivný poutník (část čtrnáctá)

19. září 2010 v 20:57 | kaciikkk |  Povídky
Kate

           Jack se smykem zastavil. Rychle oba vystoupili z auta. Podívali se dolů z útesu, do kterého se ještě před chvílí zřítil jejich přítel. Dodávka ležela na střeše. Bylo ticho. Žádný křik, vůbec nic. Pohlédli si do očí. ,,Jacku, vrať se do auta a dej vědět Terrancovi. Já půjdu dolů." ,,Ale Kate! To přece vůbec nejde!" ,,Já jsem dostala pověření! Tak mě sakra poslouchej a vrať se do toho auta, prosím!" Jack se zamračil, ale nakonec souhlasil. Rozběhl se k autu a Kate se rozběhla za Samem. Běžela, co ji stačil dech. Cítila se hrozně provinile. Její pocit viny a strachu se ještě mísil s čímsi, co si nejspíš vyložila jako smutek. Stav její matky se zhoršil. Lékaři nevědí, co se děje. Kdyby James neunesl Sama, mohla by být teď s ní. zavrtěla hlavou a pokračovala v běhu. Zastavila se u zadní části dodávky. Namáhavě ji otevřela a podívala se dovnitř. Když prostor osvítili sluneční paprsky, do očí jí vtrhli slzy. Byl celý zalitý krví a nehýbal se. ,,Same!" Sam sebou škubl a otevřel oči. Kate se za ním pokoušela dostat, když tu najednou - prásk. Kulka, kterou Ted vystřelil těsně minula její ruku, ale i tak jí škrábla a na ruce se jí objevil dlouhý škrábanec. Kate instinktivně klesla v kolenech a schovala se za auto. Těžce oddechovala. Měla hrozný strach. Nechtěla to na sobě dát najevo. Pomalu vykoukla za roh a když se ujistila, že tam Ted není, obešla ještě jednou celé auto. Nikde ho nemohla najít. Ujistila se, že je Sam v pořádku. Pomáhala mu vstát. Když konečně vylezli z auta, ozvala se další rána. Kate znovu klesla k zemi. Sama postrčila zpátky do auta. Pevně sevřela zbraň, kterou měla v ruce. Mířila mu do obličeje. On udělal to samé. ,,Neuděláš to, Kate. Nemáš na to žaludek." Kate však neustoupila ani o kousek. Oči jí začali zalévat slzy. Ještě před chvílí plná strachu stiskla spoušť. Žádný výstřel se ale nekonal. Kate došli náboje. Uvědomila si, co se stalo. Teď je úplně bezbranná. Teď o jejím životě nebo smrti rozhoduje člověk, kterého by zabila. Oči se jí rozšířily strachem. Najednou ležel Ted na zemi. Sam do něj vrazil, ale Teda ho jediným úderem poslal k zemi. ,,Same!" Sam už se však nepohnul. Kate využila momentu překvapení a vykopla mu zbraň z ruky. Ta odletěla hezkých pár metrů od nich. Ted na nic nečekal a udeřil Kate do obličeje. Ta zaklopýtla, ale nespadla. Věděla, že bojuje předem prohranou bitvu. Skoro nic neuměla. Dělala to jenom proto, že ho chtěla zaměstnat, než dorazí Jack. Další rána. kate měla rozseklý ret a lícní kosti ji neskutečně bolely. Rozpřáhla ruku a chystala se udeřit. Ted ji však zastavil ještě před tím, než stačila svůj skutek dokonat. Nic o něm nevěděla, ale podle toho, co říkali ostatní, nebyl o nic horší, než James. Teď ji však bil, jako by ztratil rozum. Udeřil ji. A znova... Kate už ležela na zemi. Pokoušela se vstát, ale Ted do ní pokaždé kopl.
,,To máš za Sophie, ty mrcho!"
,,O čem to mluvíš?" zachroptěla a vyplivla z úst krev.
,,Je mrtvá! A to jen kvůli tobě!"
,,To není pravda. Ona...není mrtvá!"
,,Jak to můžeš vědět?" 
,,Nemůžu, ale..."
,,Ale co?! Je mrtvá. Chtěla tě živou, ale teď...Teď už není žádný důvod, abych tě nechával žít, takže -"
,,Dej tu pistoli pryč!" Jack. Mířil Tedovi zezadu na hlavu. Kate se hrozně ulevilo. Sice ještě neměla vyhráno, ale skutečnost, že je s ní Jack jí dodávalo hrozně moc odvahy. Ted se netvářil vystrašeně. Spíše pomstychtivě. Přemýšlel a potom řekl pouhé: ,,Sbohem, Kate." Jack rychle zareagoval a srazil ho k zemi. Ted však stejně vystřelil. Trefil Kate do břicha. Nečekala to. Vykřikla bolestí a ruku měla přidrženou na ráně, která silně krvácela. ,,Néé!" Ozvaly se další rány. To Jack zabil Teda. Přiřítil se ke Kate a klekl si vedle ní. Vzal jí do náručí a přitiskl svou ruku na její zranění. ,,Kate..." 
,,Jacku..."
,,Kate...T-to ne! Vydrž ještě chvíli! Prosím! Slíbil jsem ti, že všechno dobře dopadne. Za chvíli tady budou..." dořekl a políbil Kate do vlasů. 
,,Miluji tě..."
,,Já tebe taky! Vždyť to víš! Nenechám tě tu zemřít!"
,,Už je pozdě."
,,Ne!"
,,Jacku! Co se... Kate!" Byl to Sam. Probral se a dobelhal se k nim. 
,,Jacku. Musíme ji dostat na silnici. Sem se sanitka stejně nedostane." Jackovi po tváři tekly slzy. ,,Jacku!" Jack sebou trhl. Podíval se na Sama a zpátky na Kate. Vzal ji do náruče a začal běžet k cestě. Sam běžel za ním. Stáli na cestě. Nikdo tam však nebyl. ,,Kde sakra jsou?!" vykřikl Jack do toho ticha, které střídaly pouze Kateiny trhavé nádechy. Umírala. ,,Támhle jsou! Za chvíli tu budou Kate. Pomůžou ti! Zůstaň tu se mnou!" Kate se na něj usmála. Umírala v Jackové náručí. Ve kterém se cítila tak bezpečně, které jí dodávalo tolik lásky a klidu. Umírala s Jackovou láskou v srdci...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chcete, aby Kate zemřela?

Ano! 0% (0)
Ne! 75% (3)
Proč? 25% (1)

Komentáře

1 girl11 girl11 | 19. září 2010 v 20:59 | Reagovat

To ses zbláznila nebo co? Proč jí chceš zabít? O_O
Jinak je to pěkný, až na to, že jsu zabila Kate! :-(

2 Blind Fly Blind Fly | 20. září 2010 v 6:19 | Reagovat

Emmm... Brečím :D Na dvakrát :D Jasně, vím, Ted nás předtím vyrušil, ale je tak hezký, že mě chtěl pomstít :D A teda víc kvůli Kate. V ankteě jsem dala Proč, protože ne a ano :D Jiank krása :))

3 tina tina | 20. září 2010 v 17:20 | Reagovat

jee to je hezky..ale smutny..jakto ze me tvoje pribehy vzdycky rozbrecej? x)

4 vuk-r vuk-r | E-mail | 20. září 2010 v 20:04 | Reagovat

[2]: Děkuji :-)

[3]: To já nevím :-) ale děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama