Podivný poutník (část desátá)

8. září 2010 v 20:37 | kaciikkk |  Povídky
Jack

         Bylo devět hodin ráno. Jackaprávě pustili z ošetřovny. S Kate byl domluvený na deset. Peter ji měl přivézt už v osm, takže počítal s tím, že ji tady někde potká. Nejdřív ze všeho musel za Terrance, aby mu sdělil instrukce. Vyšel pět pater. Jak ty schody nesnášel!
         Vyběhl poslední patro. Zastavil se. Hrozně se mu točila hlava. Chytl se zábradlí, aby nespadl. ,,Ahoj Jacku. Seš v pořádku?" ,,Čau Same. Jo, v pohodě. Jen se mi trochu zatočila hlava." ,,No, jen jestli si tě tam neměli nechat o trochu déle." ,,Blázníš? Už teď jsem tam málem umřel nudou. Nesnáším nemocnice." ,,Hele klídek mladej. Terrance říkal, že máš jít za Kate. Je na čtrnáctce. Máš ji vzít na střelnici." ,,Fajn. Tak zatím." ,,Jo a dávejte pozor." ,,Neboj chlape." Jack se usmál a rozběhl se dále chodbou.
          Prošel další a další chodby. Člověk, který tu nikdy nebyl by si řekl, že je to nějaké bludiště. Byl už u Kateniných dveří. Upravil si vlasy a zaklepal. Nic se mu neozvalo. Zaklepal znova a teď o něco hlasitěji. Zase nic. Pomalu otevřel dveře. Zvláštní bylo, že nebylo zamčeno. ,,Kate?" neviděl ji. Na hromadě uprostřed malé místnosti ležela velká cestovní taška boty a Kateiny kalhoty. Podíval se za roh. Kate ležela v posteli a spala. Její dlouhé, kudrnaté vlasy měla rozhozené na polštáři. Kate ležela klidně. Jack přešel až k posteli. Lehce ji chytl za ramena. ,,Kate. Vstávej." Kate zamrkala a pomalu otevřela oči. Jakmile uviděla Jacka, lekla se a rychle si sedla. ,,Ježíši! To mě chceš zabít?" Jack se zasmál. ,,No, taky tě rád vidím." Strach z Katiny tváře zmizel. Byla tam nejistota a nervozita. ,,Děje se něco, Kate?" Kate zavrtěla hlavou. ,,Ne, nic. jen...včera, když jsem jela domů s Peterem...V mém bytě byl James." ,,James? Cože?!" ,,No, byl tam. Prohlédával nám byt. Všechno tam bylo rozbité. Polovina věcí možná i chyběla. Sbalila jsem si pár věcí a přespala tady." ,,Proč mi nikdo nic neřekl sakra?!" ,,Nechtěla jsem tě s tím otravovat. Trochu jsem zaspala a zapomněla si natočit budík a-" ,,To je v pořádku. Nic se neděje."
           Jack měl vztek. Měl co dělat, aby se nerozběhl za Terrancem. Proč mu to neřekl? Copak neví, jak moc se o Kate bojí? ,,Víš co, dám si sprchu a půjdem jo?" ,,Jo, jasně. Počkám a tebe."     Kate vyskočila z postele, vzala si nějaké věci z tašky a zamířila ke koupelně. Uběhlo deset minut. Jack se posadil ke stolu a nervozně poklepával rukou do desky. ,,Kate?" ,,Už jdu. Ještě chvilku." Dalších deset minut. Otevřely se dveře a Kate vyšla. ,,Tak co, jdeme?" ,,Spíš pojedeme." ,,Fajn. A co ty, je ti už líp?" ,,Jde to. Ta pusa včera asi hodně pomohla." Kate se zasmála a mírně se začervenala. Oba vyšli z pokoje a Kate zamkla. Šli po schodech dolů. Vyšli na parkoviště. Čím pojedee, když tvoje auto je jaksi..." ,,Půjčím si Samovo." Nasedli do auta. ,,Jak je to daleko?" ,,Autem to vidím tak na čtyřicet minut." ,,Tak daleko? Při velikosti téhle budovy bych řekla, že tu máte i střelnici." ,,Terrance o tom už uvažoval, ale nějak to neklaplo. A zapni si pásy. Radši." ,,Nemyslíš snad, že zase potkáme Jamese, že ne?" ,,Nymslím. Ale opatrnost je opatrnost, ne?" ,,Jo, to je fakt."
           Jeli po dálnici. Celou dobu mlčeli. ,,Kate?" ,,Ano?" ,,Chtěl jsem si s tebou o něčem promluvit." ,,O čem?" ,,To včera...Jak jsi mě navštívila na pokoji." Kate na to nic neřekla. Nic mu neusnadnila. ,,Co s tím?" ,,Myslela jsi to vážně?" ,,Samozřejmě že jo." ,,Takže by sis dokázala představit tebe a mě?" Kate se zasmála. ,,Ty a já? Spolu? Jakože bychom spolu chodili?" ,,No...i jo." ,,Mám docela bujnou fantazii, takže i jo." ,,Nech toho." Kate se očividně dobře bavila. Jack to však myslel vážně. ,,Promiň, Jacku." ,,Já bych s tebou klidně byla. Ale-" ,,Ale?" ,,Nevím. Zdá se mi to moc... Ne přímo brzo. Ale pracujem spolu. A...já nevím, jak ti to mám říct." ,,Ale chtěla bys jo?" Kate se zhluboka nadechla. ,,Kdybys zrovna teď neřídil tak-" ,,Tak? Poslouchám. Já klidně zastavím." ,,Ne, to nemusíš." ,,Ale jo. Zastavím. Chci to vědět." Jack zajel na kraj. ,,Takže?" Kate se nadehla a vydechla. Podívala se Jackovi do očí. ,,Vážně bys chtěl se mnou být?" ,,Už od první chvíle, kdy jsem tě poznal." ,,To je dobře." Kate se k němu natáhla a začala ho líbat. Jack její polibky opětoval. Cítil se tak krásně. Kate byla jeho vyvolená. Věděl to. Už od první chvíle ji měl rád. A teď s ní mohl být každou minutu svého času. Bude bydlet kousek od něj. Budou spolu pořád! Takové myšlenky mu vířili hlavou pořád.
            Zazvonil mu telefon. Kate se od něj odtrhla.  ,,Musíš to vzít." Jack se na ni zasmál a vytáhl z kapsy telefon. ,,Ano, šéfe?" ,,Jeďte zpátky." ,,Ale proč?" ,,Nebudu ti to vysvětlovat po telefonu. Hned teď!" ,,Dobrá. Už jedeme." Jack zavěsil telefon. ,,Co se stalo?" ,,Máme jet zpátky. A neptej se mě proč. Nevím to." ,,Fajn. Tak jedeme."
            Uběhlo pět minut a telefon zazvonil znova. ,,Jacku?! Kde jste?!" ,,Na cestě. Co se děje, Same?" ,,Nemůžu moc dlouho mluvit. Jsem v průseru." ,,Kde sakra jsi?" ,,Já nevím." ,,Tak sakra kde jsi?!" ,,Šel jsem do garáže a -" ,,Same?" Sam zavěsil. ,,Same?! Vypl to." ,,Třeba se mu vybila baterka." ,,To ne. Na zkoušej to dál." Hodil Kate telefon. ,,Nebere to." ,,Zkoušej to dál!" Kate zkoušela volat dál, ale Sam to nebral. Najednou to někdo vzal. ,,Same? Jsi to ty?" ,,Teď mě pořádně poslouchejte." Kate okamžitě naskočila husí kůže. Tento hlas nepatřil Samovi. Patřil Jamesovi. Dala mobil na reproduktor. ,,Máme vašeho kamaráda. Jestli ho chcete ještě někdy vidět, vydejte nám Kate," s těmito slovy zavěsil. V autě se rozprostilo naprosté ticho. ,,Byla to on, že ano?" ,,Ano, byl." ,,Takže?" ,,Takže nevím. Musíme za Terrancem." ,,Ne. Nechci, aby se Samovi stalo jenom kvůli mně.." ,,To není kvůli tobě a nebudeš nad tím vůbec takhle přemýšlet, rozumíš mi?" ,,Ale Jacku! Jestli se Samovi něco stane tak -" ,,Nic se mu nestane. A ty nikam nepůjdeš. Nedovolím to." ,,O tom ty nerozhoduješ. Je to moje věc." ,,Je to moje práce. Mám tě ochránit a -" ,,Ochránit? Jak jako?" ,,Jsem tu s tebou, abych na tebe dal pozor, Kate." ,,Takže kdybys to neměl jako úkol, tak tu nejsi?" ,,Samozřejmě, že jsem, ale -" ,,Ale co?!" ,,Nechápeš to." ,,Tak mi to vysvětli." ,,Miluji tě Kate. To je důvod proč tu jsem. To je důvod, proč nechci, abys někam chodila. To je důvod, proč jsem se přihlásil jako tvůj ochránce." Kate nevěděla, co má na tohle říct. Cítila se provinile. Jackovi ublížila a moc dobře to věděla. ,,Omlouvám se, Jacku." Jack se na ni podíval. Hleděli si dlouze do očí. 
              Jack zabočil na parkoviště. Před vchodem je čekal Terrance. ,,Slyšel jsi to, že?" ,,Ano, Jacku. Slyšel. Pojďte se mnou. Potřebujeme nějaké řešení a tady to probírat nebudeme." Prošli hlavními dveřmi. Vyšli opět ty otravné schody a zamířili do Terrancovi kanceláře. Terrance zamkl dveře a spustil: ,,Situace je vážná. Řeknu vám, jak by to přesně mělo vypadat. Předávku chtějí udělat v Casinu Arbes. Kate bude návnada." ,,Ale -" ,,Jacku. Buď tak hodný a neskákej mi do řeči. Ty, Peter a Nick budete převlečeni za zaměstnance Casina. Předávka má být uskutečněna do tří dnů, takže neztrácejme čas a dejme se do práce. Ty Kate, začneš okamžitě cvičit. Ty Jacku, zařídíš to, co obvykle." ,,Měl jsem za to, že chceš, abych pomáhal Kate." ,,Ano, ale potřebuji tě u něčeho jiného." ,,Fajn. Jak si přeješ." ,,Kate. Neboj se. Všechno bude v pořádku. Nedovolíme, aby se ti něco stalo." ,,Nebojím se. Sam je tam kvůli mně a taky mám své povinnosti." ,,Jsi rozumná, ale nebuď nedočkavá. Nejsi nesmrtelná. Musíme tě opravdu dobře připravit."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje nová povídka?

Ano. 42.9% (6)
Ne. 14.3% (2)
Není to špatný. 28.6% (4)
Je to děs. 14.3% (2)

Komentáře

1 Blind Fly Blind Fly | 9. září 2010 v 5:24 | Reagovat

1) To je slaďoučký, rozkošný a ÚŽASNÝ :)
2) To je delší a naprosto ÚŽASNÝ :))
3) JAMEEEEES! :D

2 kaciikkk kaciikkk | E-mail | 9. září 2010 v 16:33 | Reagovat

Ve škole se nápady přímo hrnou :D a díky :)

3 tina tina | 10. září 2010 v 15:23 | Reagovat

juuu je to kraaasny...xD

4 kaciikkk kaciikkk | E-mail | Web | 10. září 2010 v 22:02 | Reagovat

Děkuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama