Podivný poutník (část dvanáctá)

12. září 2010 v 13:22 | kaciikkk |  Povídky
Jack

           Jack se probudil brzy ráno. Bylo něco kolem půl šesté. Vstal a šel do koupelny. Oholil se a vyčistil si zuby. Něco udělal se svými neposednými vlasy. Převlékl se. Přešel do své malé kuchyně a uvařil si kafe. Na jídlo neměl ani pomyšlení. Celá akce byla naplánována na šest odpoledne. Ale oni museli vstávat už v šest. Chtěl zajít za Kate. Doufal, že ještě spí. Včera mu připadala hrozně vyčerpaná. Když se potom dozvěděl o její nemoci, nevěděl, co na to říct. Stále mu to leželo v hlavě. Nemohl si ani připustit, že by Kate mohla zabít nějaká nemoc. Je jí teprve šestnáct. Takhle ne. Takhle mu neumře. zavrtěl hlavou a vstal ze židle. Hrnek položil do dřezu. Obul si boty a vyšel ze svého bytu. Zabouchl dveře a pokračoval dále po chodbě. Na židli u okna seděla Michelle. Ihned, jak ho uviděla, vstala ze židle a přispěchala k němu. Objala ho. ,,Ach, Jacku. Přiveď mi ho zpátky. Prosím..." ,,Neboj se Michelle. I kdybych pro něj měl riskovat život." ,,Děkuji ti." ,,Není za co. Sam je něco jako můj bratr. Nedovolím, aby se mu něco stalo. On by pro mě udělal to samé." ,,Já vím, já vím..." ,,Promiň Michelle. Už musím jít." ,,Jo, jasně. Běž. Stejně se ještě dneska uvidíme. Budu vás chystat." ,,Jo. Tak zatím." ,,Ahoj."
            Vyšel pá schodů a zastavil se před jejími dveřmi. Včera nezamykal. Otevřel je. Jak předpokládal, Kate ještě spala. Rozhlédl se po bytě. Kate si ještě ani nevybalila. Jako by tady ani nechtěla být. Přešel k posteli a naklonil se nad Kate. Je tak krásná... Pomyslel si. Kate neměla moc tvrdé spaní a probudila se. ,,Co se děje?" zašeptala rozespale. ,,Budeme už muset vstávat." Kate jako by hned po tom, co otevřela oči věděla, co ji dnes čeká. Posadila se a promnula si unavené oči. V obličeji byla bledá jako stěna. ,,Neboj se, Kate. Zvládneme to." ,,Ne, to nic," zavrtěla hlavou. Jack se také posadil a objal Kate. Cítil, jak se přerývaně nadechla. Chytil ji za ruce a podíval se jí do očí. V koutcích se jí hromadili slzy. Kate se je snažila rychlým mrkáním skrýt, ale neúspěšně. Začaly jí téct po tvářích. ,,Kate…" ,,Ne, promiň. Půjdeme už?" ,,Nemusíš to přede mnou skrývat. Taky mám strach." ,,Ale já ho nemám mít! Mám být silná. Vědět, že všechno bude dobré, ale nebude!" ,,Ale no tak. Takhle vůbec nebudeš uvažovat, ano? Všechno dobře dopadne. Slibuji. Nic se ti nestane. To nedovolím." ,,Ale tady vůbec nejde o mě! Nemám strach o sebe. Jen… je toho na mě asi moc." ,,Kate…" Jack s ní soucítil. Bylo mu jí líto. Jemně chytil Kate za tvář. Kate zavřela oči a pomalu vydechla. Otevřela je. Už v nich nebyl strach.                          
             ,,Půjdeme tedy?" ,,Dobře." Vstali z postele a zamířili ke dveřím. Chodby byly prakticky vylidněné. Do oken bubnoval déšť. Pomalu by se mělo rozednívat. Venku však byla tma. Počasí mělo očividně stejnou náladu, jako všichni tady. Zaklepali na dveře od Terrancevy kanceláře. Uvnitř už byl Nick i Peter. ,,Tak, už jste tady. Fajn, jsme všichni. Vysvětlím vám plán." Z rohu přitáhl velkou tabuli. ,,Takže Nicku. Ty budeš hráč. Budeš hrát poker u stolu číslo čtyřicet šest. Petere, ty budeš číšník. Tady tohohle baru. Jacku, ty budeš nasazený jako údržbář. A ty, Kate, nebudeš mít žádné převlečení. Sophie tě musí poznat. Já budu jako něco jako golfový hráč. Pokud víme, koná se tam tento víkend turnaj. Takže všichni ví, za co budou? Chápete to všichni?" ,,Ale Terranci. Údržbáři se moc nevyskytují uvnitř. Jsou spíš někde zalezlí a -" ,,Ano, Jacku. Přesně tak. Budeš hlídat jinou část." ,,Myslel jsem, že budu s Kate."
,,S Kate nebude nikdo. Bude to tak nejlepší." ,,Tak to snad ne?!" ,,Jacku, prosím…" napomenula ho Kate. Terrance po něm střelil varovným pohledem. Potom znova pohlédl na Kate a pokračoval: ,,Kate, teď mě musíš pozorně poslouchat. Vejdeš hlavním vchodem. Půjdeš až k hracím automatům. V řadě tři by měl být James. Půjdeš s ním. Sjedete výtahem dolů do podzemních parkovišť. Tam by měla být Sophie se Samem. Takhle by měla proběhnout výměna. Jenže než stačí něco udělat, dostane se tam Jack. Je ti to jasné?" ,,Ano." ,,Jacku, ty tam přijedeš už dříve, ale z opačné strany, aby tě neviděli. Peter bude mít na pokoji veškeré vybavení, které nám umožní komunikaci. Všechno jsem mu vysvětlil, takže ví kdy a co má dělat. Bude vám dávat pokyny. Nicku, ty půjdeš dolů po schodišti z této strany," ukázal na pravou část složitého plánku a pokračoval: ,,Já půjdu dolů hned za Kate. Sophie se mnou bude chtít mluvit. Je všem všechno jasné?" Všichni pokývli hlavou. Nikdo se neměl ke slovu. Terrance vstal. Všichni ostatní udělali to samé. ,,Teď všichni půjdeme za Michelle." 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která dvojice je vám nejsympatičtější?

Jack a Kate 80% (4)
Sam a Michelle 0% (0)
James a Sophie 20% (1)

Komentáře

1 Blind Fly Blind Fly | 12. září 2010 v 16:40 | Reagovat

1) ÚŽASNÝ!!!
2) Haha, dědičný :D
3) Píše se New York, ne New Yuork ;)
4) Přečti si bod 1) :D

2 kaciikkk kaciikkk | E-mail | 12. září 2010 v 19:02 | Reagovat

Dík že :D já vím, ono se to někdy špatně napíše :D a jo, je dědičná :P :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama